Meny

12 september

NIU-Info/träningskväll 19 november

Funderar du på hur du ska kombinera fotboll med studier? Anmäl dig till NIU-info/träningskväll den 19 november.

Tillsammans med Degerfors IF erbjuder vi en fotbollsutbildning som håller högsta nationella nivå. Här utvecklas du socialt och vässar såväl spelförståelse som teknik under ledning av högutbildade instruktörer och lärare.

Du söker NIU-fotboll för läsåret 2020/2021 senast den 1 december 2019 via Svenska fotbollsförbundetlänk till annan webbplats. Det gymnasieprogram du vill gå söker du som vanligt via Gymnasieintagningen i Örebro län.länk till annan webbplats

Info/träningskväll 19 november

I samband med Öppet hus på Möckelngymnasiet i Degerfors tisdag den 19 november kommer vi även att ha en NIU-info/träningskväll 16.30-18.00 i Stora Halla. Anmälan till den träffen görs via Värmlands fotbollsförbunds hemsida.länk till annan webbplats Där finns även mer information om kvällen.

Uppdaterad 2019-09-26 15.49 av Jessica Sjögren